Εκλογές 2012-εφορευτικές

Χωρίς απαντήσεις
haris3
Εικόνα: haris3
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 25/11/2011

 Συνάδελφοι να ρωτήσω κάτι, ποιοί δημόσιοι υπάλληλοι απαγορεύεται να είναι μέλη εφορευτικών επιτροπών? Το άρθρο 59 π.δ. 26/2012 εγώ το ερμηνεύω ότι καλύπτει όλους τους δημοσίους υπαλλήλους, ακόμα πχ και εκπαιδευτικούς που δεν ασχολούνται με τις εκλογικές διαδικασίες, αλλά μου φαίνεται ιδιαίτερα τραβηγμένο, μετά δεν μένει κανένας για τις εφορευτικές! Μήπως αφορά μόνο αυτούς που είναι μέλη στα εκλογικά συνεργεία, αστυνομικούς, υπαλλήλους νομαρχίας κλπ?