ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 VOL. 2

198 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
M4RIA
Εικόνα: M4RIA
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/01/2008

Και πάμε από την αρχή...

vassodpap
Εικόνα: vassodpap
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 25/08/2011

Κανονικά...

tp
Εικόνα: tp
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 15/05/2012

καλησπέρα σε όλους!

μία αφελής ερώτηση ίσως: δηλ. σε αυτές τις εκλογές ορίζονται εκ νέου με κλήρωση καινούργιοι δικαστικοί αντιπρόσωποι;;;;;; :/

thanks a priori!

gpot
Εικόνα: gpot
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 03/10/2010

Νεοι..φρεσκοι..φρεσκοι!!....τι θα παρου(με) δεν ξερω ομως!

v_katja
Εικόνα: v_katja
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 24/11/2006

Εγώ επίσης δεν έχω καταλάβει αν η διαδικασία του χρηματικού εντάλματος..καθιερώθηκε πλέον!

tp
Εικόνα: tp
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 15/05/2012

μάααλιστα.. σ' ευχαριστώ πολύ gpot!

καλά, το τι θα πάρουν/με είναι άλλο θέμα.. (ελπίζω να μην καταντήσει ρητορική η ερώτηση!:P)

άντε να δούμε τι θα γίνει και ειδικώς και γενικώς...πφφ..

vassodpap
Εκτός σύνδεσης

Μπορεί να μας ζητηθεί να πάμε οικειοθελώς.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!

gpot
Εκτός σύνδεσης

Η διαδικασια του χρηματικου ενταλματος ηταν για αυτους που δεν πληρωθηκαν μεσα στην πρωτη βδομαδα...αν μας ξαναπαρουν στις εκλογες και αν μας πληρωσουν θα πληρωθουμε οπως και πριν.

tolisspi
Εικόνα: tolisspi
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 23/12/2009

Αυτες οι εκλογες θα ειναι ευκολες.

Λογικα, θα εχει αποχη.

Ισως να μην ειναι τοσο πολλα τα κομματα (32)

Δεν θα εχουμε σταυρους.

Και λογικα η αποζημιωση θα ειναι μικρη.

Lestat23
Εικόνα: Lestat23
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 04/05/2010

Τους έχω ικανούς πάντως να μας επιταξουν (τους δικηγόρους) και να βάζουμε κ απο την τσέπη μας για τις εκλογές...:)

vassodpap
Εκτός σύνδεσης

Η θα μας παίρνουν από τα σπίτια μας συνοδεία ασττυνομικών για να πάμε στα εκλογικά τμήματα

Καλά γελάμε τώρα, αλλά ίσως τα ζήσουμε κιόλας.

theplan
Εικόνα: theplan
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 23/04/2012

Καλημέρα! Ξέρει κανείς αν θα γίνει νέα κλήρωση δικαστικών αντιπροσώπων ή θα πάνε πάλι οι ίδιοι όπως ακούστηκε;

EFTHIMIOS25
Εικόνα: EFTHIMIOS25
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 04/08/2010

Πού ακούστηκε αυτό? Μπα , νέα κλήρωση αλλά με λιγότερα λεφτά.

ANTONIS-1988
Εικόνα: ANTONIS-1988
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 23/12/2009

στη σελιδα του δσα ηδη απο σημερα εγκαινιαστηκε η νεα κατηγορια με τιτλο βουλευτικες ιουνιου 2012 :P

gpot
Εκτός σύνδεσης

Οι εκλογικές ανακοινώσεις για προτιμήσεις - εξαιρέσεις θα αναρτηθούν μόλις εκδοθεί η εγκύκλιος του Α1 Τμήματος του Αρείου Πάγου (πιθανή ημερομηνία μεσημέρι Δευτέρας 21/5/2012) .....καλως τα δεχθηκαμε!

Elena K
Εικόνα: Elena K
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 13/12/2011

Φαντάζομαι ότι και για αυτές τις εκλογές δε θα χρειαστεί να κάνουμε την ετήσια δήλωση του 2012 και αρκει αυτή του 2011.Ξέρει κανένας κάτι?Και για τους συναδέλφους που κάναμε αίτηση στην Αποκεντρωμένη διοίκηση Αττικής(Κατεχάκη) για την εκλογική αποζημίωση,θα τα πάρουμε τα χρήματα μας?Εμένα μου είπανεεκεί ότι θα μας πιστώσουνε από 1 εως 6 μήνες ενω μια άλλη υπάλληλος μου είπε ''αν τα πάρετε''.

totoula
Εικόνα: totoula
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/03/2007

Μια από τα ίδια κι εγώ... Δεν είχα δει την ανακοίνωση του Συλλόγου με αποτέλεσμα να πάω εφορία στις 11/5 και να με παραπέμψουν Κατεχάκη για την εκλογική αποζημίωση... Αμφιβάλλω αν θα τα πάρουμε τα λεφτά, μέσα σ' αυτήν τα παράνοια που ζούμε. Αν έχει κανείς καμία ενημέρωση, ας ποστάρει εδώ μπας και βγάλουμε καμία άκρη!!!!

staath
Εικόνα: staath
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 12/05/2012

έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά... εδώ οι καλές αιτήσεις προτίμησης!!!

http://www.areiospagos.gr/ekloges_support_june_17.htm

και εδώ διάφορες χρήσιμες άχρηστες πληροφορίες

http://www.ypes.gr/el/Elections/NationalElections/Encyclical/Encyclicals...

goni
Εικόνα: goni
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 08/05/2012

ξεκινησα να κανω αιτηση αλλα το συστημα μου βγαζει κατι τρελα οτι οι δηλωσεις εληξαν 24/5!! κανατε κανονικα τη δηλωση; λογικα θα χει μπλοκαρει..

esak
Εικόνα: esak
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/09/2007

Το ίδιο και σε εμένα goni. Μάλλον...κράσαρε το σύστημα από την επισκεψιμότητα. Φαντάσου να μη μας είχαν κάνει κρατήσεις και να μην είχαμε μείνει εμρικοί απλήρωτοι λόγω του χρηματικού εντάλματος...

alexia4
Εικόνα: alexia4
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 13/02/2008

Βρε, παιδιά πώς την υποβάλλουμε την αίτηση; Δεν είναι όπως την άλλη φορά. Την κατεβάζουμε σε αρχείο Word, τη συμπληρώνουμε και μετά; Εκεί που λέει Αριθμός Μητρώου πάω να τον συμπληρώσω και δεν μπορώ, μένει κενό, το ίδιο και τα κουτάκια Α, Β, Γ. Τι λάθος κάνω;

v_katja
Εικόνα: v_katja
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 24/11/2006

Μπες στο dsanet την έχει έτοιμη και τα στοιχεία σου συμπληρωμένα (αν είσαι Αθηνών!).

alexia4
Εικόνα: alexia4
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 13/02/2008

Ευχαριστώ!!

sofianaxos
Εικόνα: sofianaxos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 08/04/2010

μέχρι πότε έχουμε προθεσμία?

Anna_p
Εικόνα: Anna_p
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 21/09/2011

@sofianaxos:Η προθεσμία των δηλώσεων είναι μέχρι και την Πέμπτη 24-5 το αναφέρει στιν ιστοσελίδα του Αρείου Πάγου! Συνάδελφοι εάν βάλω επιλογή σε όλη την Ελλάδα θα με στείλουν πολύ μακριά απο εκεί που είμαι? Σκέφτομαι να το επιλέξω. Μπορώ απλά να μην πάω να πάρω τον διορισμό μου, δεν θα με ψάχνουν? Και, α, καλή τύχη σε όλους σας!

sofianaxos
Εικόνα: sofianaxos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 08/04/2010

ευχαριστώ Άννα, το είδα και εγώ εκ των υστέρων.

ks
Εικόνα: ks
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 21/05/2010

Αν βάλεις όλη τη χώρα μπορουν να σε στείλουν οπουδήποτε!

Εμένα απο Αθήνα με έστειλαν Βέροια στις προηγούμενες! Μπορείς να μην παραλάβεις το διορισμό σου και θα επιστρέψει ανεπίδοτος. Ωστόσο δεν συμμετεχεις σε νεες κληρώσεις!

M4RIA
Εικόνα: M4RIA
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/01/2008

Όταν γράφεις "δεν συμμετέχεις σε νέες κληρώσεις", φαντάζομαι εννοείς σε αυτές για την πλήρωση των κενών από τους ανεπίδοτους διορισμούς, σωστά;

EFTHIMIOS25
Εκτός σύνδεσης

Να ρωτήσω δίπλα στην καταχώρηση έχει ένα πλαίσιο που λέει ενημέρωση ( για την ηλεκτρονική αίτηση προτίμησης ) . Τι είναι η ενημέρωση?

EFTHIMIOS25
Εκτός σύνδεσης

μάλλον εννοεί τροποποίηση ε?

Balos
Εικόνα: Balos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/10/2008

efthimios25 πάτα την ενημέρωση για να σου δείξει τι τελικά έχεις επιλέξει, σε ενημερώνει δηλαδή για τις επιλογές σου! Συνάδελφοι πριν 1 ώρα έκαν αίτηση και πήρα αριθμό πάνω από 5.000, καλά γίνεται σφαγή!!!!!