ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 VOL. 2

198 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
tolisspi
Εικόνα: tolisspi
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 23/12/2009

Βασικα ο Προεδρος και τα μελη που κληρωθηκαν αναθετουν τα καθηκοντα στην/στον γραμματεα (πρακτκο 1). Δεν ανατιθονται καθηκοντα απο καποιον αλλον. 

Κατι ασχετο...

Σε τυχον ενστασεις αποφασιζουν τα μελη που κληρωθηκαν και ο Δ.Α. και την αποφαση την υπογραφουν, τα μελη ο ΔΑ ο γρμματεας και οι Αντιπροσωποι των συνδυασμων?  

sofianaxos
Εικόνα: sofianaxos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 08/04/2010

Ναι αλλά αυτός είναι ικανός να πει στα μέλη της εφορευτικής να μην υπογράφουν. Μιλάμε για psycho περιστατικό!!  Για τις ενστάσεις νομίζω ότι αποφασίζει μόνο η εφορευτική επιτροπή.

gpot
Εικόνα: gpot
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 03/10/2010

Σοφια μην μασας,...μας βλεπουν μικρες μικρες σου λεει θα την κανω οτι θελω...αστον να χτυπιεται!!

sofianaxos
Εκτός σύνδεσης

λες ε?? εγώ καλού κακού αύριο θα σκάσω μύτη με δύο μπράβους για προστασία!!

konstantina ch
Εικόνα: konstantina ch
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 01/08/2011

συνάδελφοι έχει τραβήξει το θέμα...αφού ενοχλήσαμε έφορο και δυστυχώς πρόεδρο δικηγ συλλόγου μας είπε ο πρόεδρός μας να συμμορφωθούμε στον δήμαρχο!αυτοί είμαστε..ντρέπομαι που δεν μπορούμε να προασπίσουμε τα δικαιώματά μας...το ρουσφέτι κυριαρχεί και ο συνδικαλισμός τελικά μόνο φθορά προκαλεί...καλή δύναμη σε όλους μας!

ΥΓ: μάλλον η απόλυτη εξουσία ανήκει στον αντιδήμαρχο..κάπου στα νομικά μας βιβλία είχα διαβάσει ότι η δικαστική αρχή(κ οι εκπρόσωποί της) είναι ανεξάρτητη..μάλλον άλλαξε ο νόμος και δεν πήρα χαμπάρι!!!

Elena K
Εικόνα: Elena K
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 13/12/2011

Κωνσταντίνα μου είχε τύχει στις  δημ-περιφερειακές του 2010 στην Αθήνα να μου προτείνουν από το Δήμο την κόρη της διευθύντριας των εκλογών για γραμματέα και δέχθηκα χωρίς να φανταστώ τη συνέχεια.Το Σάββατο αφού αρχίσαμε να γράφουμε τα βιβλία ήθελε να φύγει και μετά με απειλούσε  η μάνα της και ήθελε να πληρωθεί η  κόρη της...Της είπα ότι δεν τη θέλω και πήρα άλλους γραμματείς.Απλά στο λέω και σαν ενδεχόμενο,επειδή η γραμματέας έχει πλάτες να είσαι προετοιμασμένη και για αυτό το ενδεχόμενο.Βέβαια σταυρούς δεν έχει τώρα οπότε αν μείνει μέχρι το πέρας της ψηφοφορίας έχει καλώς,μετξά μετά χαράς στείλ την να πάει.....

Elena K
Εκτός σύνδεσης

Βέβαια λογικά δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα θεωρώ..απ τη στιγμή που επιλέγεις εσύ  το γραμματεα.Τσέκαρε το τμήμα σου το πρωί αν είναι όλα οκ.Εμένα  μετά το περιστατικό μου είχανε φέρει σπασμένη κάλπη.....Τυχαίο??Δε νομίζω.Τώρα για όλα τα παραπάνω τι να πω...

Elena K
Εκτός σύνδεσης

Υ.Γ :Δεν αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο Δήμο αλλά σε κάποιο Δήμο της Αθήνας.Για  να κρατάμε τα προσχήματα. 

emmeleia
Εικόνα: emmeleia
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 31/08/2011

Εντός Αττικής, η αποζημίωση πώς εισπράττεται?

Τί έγγραφα πρέπει να έχουμε μαζί μας?

Σε ποιά ΔΟΥ πάμε?

stellouba
Εικόνα: stellouba
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 01/04/2009

Αγαπητή συνάδελφε Sofianaxos,

αν και είδα αργά αυτές όλες τις δημοσιεύσεις περί γραμματέα, ελπίζω όλα να πήγαν καλά τελικά. Και αν δεν πήγαν και τελικά σου ανέθεσε ο Δήμαρχος την δικιά του Γραμματέα, ελπίζω τότε να την "έλιωσες" στην δουλειά ... εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα! Και θα καθόμουν παραπέρα να παραδίδω μόνο ταυτότητες! Δεν φταίει σε τίποτα κι αυτή η δόλια, αλλά κάποιος θα πρέπει να την "πληρώσει" γιατί θαρρώ ότι έγιναν και οι Δημαρχέοι χειρότερους και από τους Χρυσαυγίτες!

emmeleia
Εκτός σύνδεσης

Μόνο με το διορισμό μας πάμε στη ΔΟΥ μας να εισπράξουμε την αποζημίωση?

μια επιβεβαίωση χρειάζομαι.....

victory
Εικόνα: victory
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 01/06/2011

όχι, χρειάζεσαι κ βεβαίωση  της  εφορ.επιτροπής κ βεβαίωση ότι παρέδωσες το σάκο. Αν ξέχασες να φτιάξεις την πρώτη, πες ψέματα ότι δεν είχες καθόλου εφορευτική ;-)

emmeleia
Εκτός σύνδεσης

ΟΚ, ευχαριστώ,, τα έχω...τα είχα φωτοτυπήσει και τα έφτιαξα εκεί....απλά αναρωτιόμουν μήπως χρειαζόταν καμιά διατακτική από την Εισαγγελία...

τώρα αντιλήφθηκα ότι τη βεβαίωση ότι είμαι εγγεγραμμένη σε δήμο της χώρας κλπ για να ψηφίσω εκεί που ήμουν αντιπρόσωπος την έχω στο φάκελό μου....γμτ ξέχασα να τη βάλω στο σάκο....και όταν παρέδιδα το σάκο, με ρώτησαν αν το έχω βάλει μέσα, και είπα ναι καθώς νόμιζα ότι όντως την είχα βάλει μέσα...

Τί μού προτείνετε να κάνω?

Πάω Ευελπίδων και το λέω? ψάχνω το σάκο να βάλω τη βεβαίωση μέσα ή ποιούμαι την νήσσαν ?

ΠΑΡΜΕΝΙΩN
Εικόνα: ΠΑΡΜΕΝΙΩN
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 24/04/2010

Μην ασχολείσαι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

attorney
Εικόνα: attorney
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/06/2012

Εισέπραξα σήμερα την εκλ. αποζημίωση με το διορισμό και τη βεβαίωση της εφορευτικής επιτροπής, αλλά ξέχασα να κρατήσω αντίγραφο του διορισμού. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα!

dimiss
Εικόνα: dimiss
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/06/2012

sos!!!!!

Έχασα το διορισμο μου και δεν μπορω να πληρωθώ.

Προφανώς τον έβαλα μέσα σε κάποιο σάκο κατά λαθος!

Τι να κάνω??

Στην εφορία δεν πληρώνουν χωρίς τον διορισμό αν και έχω τη βεβαίωση της εφορευτικής και το αποδεικτικό παράδοσης σάκου.

Που να απευθυνθώ για να μου δώσουν αντίγραφο?

Έχω πανικοβληθεί!

sofianaxos
Εκτός σύνδεσης

καλησπέρα @stellouba, όχι δεν υπέκυψα τελικά! Βέβαια χρειάστηκε να τσακωθώ αρκετά και να γίνουν τα νεύρα μου κρόσια, για να μην περάσει το δικό του. Τουλάχιστον είχε αποτέλεσμα όμως

Elena K
Εκτός σύνδεσης

Dimiss δεν ξέρω βέβαια αν γίνεται ,αλλά μήπως να αναζητήσεις το σάκκο σου από την Ευελπίδων?ή όπου αλλού βρίσκεται.