Κατάσχεση σύνταξης στα χέρια τρίτου

2 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
dikonomou
Εικόνα: dikonomou
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/03/2011

 Καλησπέρα, μπορεί να γίνει κατάσχεση στα χέρια τρίτου (τράπεζα στη περίπτωσή μας) σύνταξης για χρέη σε ΙΔΙΩΤΗ (το χρέος είναι από διατροφή)??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων το συνάδελφο που θα απαντήσει.

 

Balos
Εικόνα: Balos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/10/2008

Ναι μέχρι το μισό της συντάξεως. Βλπ άρθρο 985 παρ. δ ΚΠολΔ

Balos
Εικόνα: Balos
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/10/2008

Διορθώνω 982 παρ.δ ΚΠολΔ