Νόμος 4411/2016

4 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
MARYGIA
Εικόνα: MARYGIA
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 10/02/2016

Συνάδελφοι καλησπέρα. Γνωρίζετε αν γίνεται με αίτηση του δικηγόρου να παύσει  νωρίτερα η ποινική δίωξη του κατηγορουμένου βάσει του ν. 4411/16 ή αν αυτεπαγγέλτως τίθεται στο αρχείο με πράξη του εισαγγελέα?

mariakar
Εικόνα: mariakar
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/06/2007

Σε ποιο στάδιο βρίσκεται η ποινική δίωξη στην οποία αναφέρεσαι; Έχει οριστεί δικάσιμος;

MARYGIA
Εικόνα: MARYGIA
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 10/02/2016

Ναι για τον Ιανουάριο του 2017....

mariakar
Εικόνα: mariakar
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/06/2007

Λογικά θα αποσυρθεί από το έκθεμα λίγο καιρό πριν τξ δικάσιμο από τον Εισαγγελέα της έδρας, ήτοι μόλις ο Εισαγγελέας που πρόκειται να ανεβεί στην έδρα εκείνη την ημέρα ασχοληθεί με το να ορίσει τη σειρά των υποθέσεων για τη δικάσιμο εκείνη. Τότε νομίζω θα φανεί και στους υπολογιστές. Μου έχει συμβεί πιο παλιά να ξεχάσουν να την αποσύρουν μία τέτοια υπόθεσή. Απλά το ανέφερα την ημέρα του δικαστηρίου χωρίς να κάνω παράσταση και η Εισαγγελέας είπε αμέσως ότι το αποσύρει από το έκθεμα. 

gianniszio
Εικόνα: gianniszio
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 31/08/2016

καλησπέρα σας έχω μια ποινή 29 μήνες απο συγχώνευση το αδίκημα έγινε το 2003 είναι πληρωτέα πλήρωσα 5 μήνες αλλά δεν μπορώ να πληρώσω λόγω κρίσης έσοδα μηδεν μπορώ να υπαχθώ στο νόμο 4411/16για παραγραφή ή παύση ποινικής δίωξης με όρους αυτόφορο μονομελές πλημελειοδικείο αθηνών η συγχώνευση