ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΠΡΩΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016

14 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
MARIAMARA
Εικόνα: MARIAMARA
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/09/2014

ΑΝΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΩΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2016 ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ.

pavltria
Εικόνα: pavltria
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 14/01/2016

Οι εξετάσεις κατά πάσα πιθανότητα θα γίνουν το τριήμερο 15-16-17 Απριλίου 2016!

n18
Εικόνα: n18
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 24/03/2015

Γνωρίζετε μήπως αν θα εξεταστούμε στον καινούριο κώδικα πολιτικής μόνο, ή αν θα εξεταστούμε και στους δυο δεδομένου οτι είναι ακόμη και ο" παλαιός" σε ισχύ για δικόγραφα που κατατέθηκαν μέχρι και το τέλος 2015;

charitaki maria
Εικόνα: charitaki maria
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 15/01/2016

ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΩΔΙΚΑ

despi_zab
Εικόνα: despi_zab
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 29/10/2014

Καλησπέρα, γνωρίζετε καθόλου αν υπ'αρχουν επιτομές ή προτεινόμενα συγγράμματα, δεδομένου ότι έχουν γίνει αρκετές αλλαγές από τότε που είμασταν φοιτητές? Επίσης μήπως υπάρχουν σημειώσεις από τα σεμινάρια που έγιναν για τις εξετάσεις του Οκτωβρίου 2015 ( Νέο Σύστημα) ?

n18
Εκτός σύνδεσης

Νομίζω οτι τα σεμινάρια αυτά θα επαναληφθούν και για τις εξετάσεις του Απριλίου, Ετσι είχε ειπωθεί τουλάχιστον τότε. 

Όσο για συγγράματα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, πάντως γνώμη μου είναι να πάρεις τους κώδικες ανανεωμένους (εγώ προσωπικά έχω αγοράσει νέους κώδικες μαζί με ετήσια συνδρομή έτσι ώστε να έχω οποιαδήποτε αλλαγή προκύψει) αν έχεις τους κώδικες πιστεύω είσαι καλυμμένη

despi_zab
Εικόνα: despi_zab
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 29/10/2014

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 

ΚΛ
Εικόνα: ΚΛ
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/02/2016

Καλημερα στο forum. 

Εχει ακουστει κατι νεοτερο σχετικα με την ημερομηνια διεξαγωγης των εξετασεων Απριλιου? 

Ποια ειναι η δικη σας εκτιμηση, πριν τις 20 του μηνα ή μετα ?

ΠΑΣΓ
Εικόνα: ΠΑΣΓ
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 23/02/2016

Υπήρξε παρέμβαση σήμερα της ΕΑΝΔΑ προς το Υπ. Δικαιοσύνης με αφορμή την καθυστέρηση των αποτελεσμάτων του προηγούμενη διαγωνισμού προτείνοντας την διεξαγωγή των επόμενων εξετάσεων μετά τις 15 Μαϊου.

Ποιος ξέρει?

n18
Εκτός σύνδεσης

Δεδομένου οτι διεξάγονται πσκ και πως τελευταιο παρασκευοσάββατο του απρίλη πέφτει Μ Παρασκευή και Μ Σάββατο, φρονω οτι θα διεξαχθούν είτε 15-17 είτε 22-24, αν και το δεύτερο μ φαίνεται χλωμό... Ελπίζω μόνο να μη διεξαχθούν νωρίτερα... Εκει θα γελάσουμε πολύ..

Lady Dedlock
Εικόνα: Lady Dedlock
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 20/08/2014

Καλησπέρες! Pavltria, πώς προκύπτει το "κατά πάσα πιθανότητα" τριήμερο που αναφέρεις; N18, τι ετήσια συνδρομή έκανες; Και, η δική μου ερώτηση είναι, στο Δημόσιο τι εξετάζεται;

n18
Εκτός σύνδεσης

σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα :)

ΚΛ
Εικόνα: ΚΛ
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 19/02/2016

Ευχαριστω για την ανταποκριση n18. Δυστυχως εγω ειμαι στο απολυτο οριο για τη συμπληρωση του 18αμηνου καθως τυπικα η ασκηση μου ολοκληρωνεται στις 20 Απριλιου. Συνεπως ειναι αμφιβολο αν θα δωσω αυτη την εξεταστικη και γι αυτο καιγομαι να μαθω αν κανεις εχει πληροφορηθει κατι περι αυτου.

lady dedlock κρινοντας απο τα θεματα τις προηγουμενης εξεταστικης περιοδου το πρακτικο θα εχει λιγο απ' ολα, με εμφαση κυριως στη συνδυαστικη εφαρμογη γενικου διοικητικου και διοικητικης δικονομιας.

Lady Dedlock
Εικόνα: Lady Dedlock
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 20/08/2014

Σε ευχαριστώ πολύ, ΚΛ.

mimi
Εικόνα: mimi
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 24/02/2016
  1. Γνωρίζετε μήπως αν θα εξεταστούμε στον καινούριο κώδικα πολιτικής μόνο, ή αν θα εξεταστούμε και στους δυο δεδομένου οτι είναι ακόμη και ο" παλαιός" σε ισχύ για δικόγραφα που κατατέθηκαν μέχρι και το τέλος 2015;