Προκηρυξη 1κ/2017 ΑΣΕΠ

6 απαντήσεις [Τελευταία καταχώρηση]
marchri
Εικόνα: marchri
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 28/01/2013

Καλησπερα και καλο μηνα! Σκεφτεται καποιος συναδελφος να λαβει μερος στον εν λογω διαγωνισμο του ΑΣΕΠ που αφορα 404 θεσεις γραμματεων στα δικαστηρια;

musician
Εικόνα: musician
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/05/2015

Και σε μενα φανηκε ελκυστικη η συγκεκριμενη προκηρυξη,λογω  του αντικειμενου απασχολησης κυριως(Γραμματειες των δικαστηριων). Το γεγονος ομως οτι η προκηρυξη ανακληθηκε στις 13/2/2017 (και εσταλη εκ νεου για δημοσιευση στο Εθνικο τυπογραφειο στις 24/2/2017 για να συμπεριλαβει περισσοτερες κατηγοριες πτυχιουχων) και εφοσον δεν προκειται για διαγωνισμο (με εξετασεις) αλλα για πληρωση(..μολις 404..) θεσεων με σειρα προτεραιοτητας με κανει να πιστευω οτι θα ειναι μεγαλος ο ανταγωνισμος...Σημερα πληροφορηθηκα οτι η νεα προθεσμια υποβολης αιτησεων ειναι απο 20/3 εως 3/4.. Και βεβαια να ευχηθω καλη επιτυχια σε οποιον-α συναδελφο κανει αιτηση!!

marchri
Εκτός σύνδεσης

Οπωσδηποτε θα ειναι μεγαλος ο ανταγωνισμος και ειδικα αν σκεφτεις που κυμαινεται ο μεσος ορος πτυχιων της δικιας μας σχολης σε σχεση με των υπολοιπων (που μπαινουν με πολυ χαμηλοτερη βαση και βγαινουν με πολυ υψηλο βαθμο πτυχιου). Ομως εμεις μπορουμε να εκμεταλλευτουμε τα μορια απο την εμπειρια, ενω εκεινοι οχι. Εγω που ειμαι και τεκνο πολυτεκνων (20% των θεσεων), λεω να κανω μια προσπαθεια. Δεν εχουμε να χασουμε τιποτα μονο 15 ευρω παραβολο κ λιγο τρεξιμο για τα δικαιολογητικα...

musician
Εικόνα: musician
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 06/05/2015

Οντως, και το 18μηνο της της ασκησης μας νομιζω οτι προσμετραται ως χρονος εμπειριας...(προσωπικα δεν εχω αποκτησει ακομα την δικηγορικη ιδιοτητα).Εφοσον μαλιστα οι γονεις σου ειναι πολυτεκνοι,νομιζω οτι επιβαλλεται να κανεις την προσπαθεια..! Θα το κοιταξω κι εγω..Ευχομαι καλη επιτυχια συναδελφε marchri! 

marchri
Εκτός σύνδεσης

Δημοσιευθηκε η προκηρυξη χτες και το παραβολο ειναι 3 ευρω...καλη επιτυχια σε οποιον λαβει μερος!

victory
Εικόνα: victory
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 01/06/2011

Μη ζητάτε πολλές γνώμες, καθένας θα σας πει το μακρύ κ το κοντό του , αφού εκ των πραγμάτων κρίνουμε βάσει προσωπικών απόψεων. Κάποιος μπορεί να το θεωρήσει στροφή προς κάτι υποδεέστερο/υποτιμητικό, κάποιος μπορεί να έχει ως πρώτιστο κριτήριο την ασφάλεια του μισθού κ το ωράριο... Βάλτε κάτω προτεραιότητες και κινηθείτε σιωπηλά. Τελικά-τελικά η ζωή είναι δική σας. Εσείς είστε οι μόνοι υπεύθυνοι απέναντι στους εαυτούς σας. Καλή φώτιση, καλές αποφάσεις παίδες. Εύχομαι να σας ανοίξει μονάχα η πόρτα που είναι για το καλό σας

Πρακτικές συμβουλές :

1) Αφού συγκεντρώστε όλα τα χαρτιά, ελέγξατε σχολαστικά να είναι άψογες τυχόν επικυρώσεις, αντίγραφα κλπ. Άλλο τύπο θέλει ο ασεπ για τα έγγραφα νομ.προσώπων δημοσίου δικαίου, άλλον για τα ιδιωτικά ..

2) Κρατήστε αντίγραφα όλων όσων στείλετε (και την απόδειξη ελτα, φυσικά).

IWANNA1986
Εικόνα: IWANNA1986
Εκτός σύνδεσης
Ημ. Εγγραφής: 21/06/2017

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ. ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΩΝ ΣΟΧ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΣΤΟ ΤΗς ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ?

ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ